Як вибрати посудомийку

17.09.2022

Про посудомийну машину мріє кожен, кому доводиться мити посуд регулярно. Ще б пак, з нею не потрібно витрачати час на зайве прибирання, псувати шкіру рук і манікюр. У статті нижче ми розповімо, як правильно вибрати пристрій, щоб отримати від нього задоволення та користь, а не зайві витрати та головний біль.

Перший критерій — місткість

Немає сенсу купувати посудомийку на 15 комплектів, якщо у будинку живе 2 особи. Під комплектом мають на увазі набір посуду для обіду з трьох страв, який використовує одна людина. Сковорідки та каструлі до цього переліку не входять. Вони займають місце 2 комплектів. Врахуйте, що дуже містка машинка на 15 наборі має ширину і глибину близько 60 см. Посудомийка на 12 і менше комплектів посуду — вже близько 45 см.

Витрата електроенергії та води

Що стосується споживання води, то воно залежить від наявності додаткових функцій у посудомийці, її місткості та моделі. Але в середньому кожен агрегат витрачає кількість води в літрах, кратне кількості наборів посуду.

Клас енергоспоживання маркують латинськими літерами A і B. Перша свідчить про економічнішу витрату ресурсів. А якщо літери ще й доповнені плюсами, то це говорить про покращену опцію. Наприклад маркування A, А+, А++ тощо — це показник 1,06-0,75 кВт/год. А маркування B — дорівнює витраті 1,25 кВт/год.

Клас миття та сушіння посуду

Тут теж використовують маркування літерами A і B. У першому випадку машинка видасть ідеально чистий та абсолютно сухий посуд. У другому – не виключена наявність крапель на поверхнях.

Тип сушіння

Виділяють чотири різновиди сушіння, які мають посудомийні машини у Тернополі:

  • Конденсаційне. Це ополіскування після миття гарячою водою та природнє висихання посуду.
  • Конвекційне (турбосушка). Вбудований вентилятор після миття посуду жене через нього гаряче повітря, яке нагрівається ТЕНом. Забезпечено швидке й рівномірне висихання.
  • Активне сушіння. Тут посуд сушиться завдяки руху повітряних мас вниз і вгору. Цей тип сушіння також ефективний, як і попередній, і водночас економніше витрачає енергію.
  • Система Air Dry. Машинка сама відчиняє дверцята після миття, внаслідок чого посуд сохне швидко і природньо.

Додаткові функції та програми

Сучасний виробник оснащує посудомийки 3-9 програмами. Найпопулярніша з них – «Стандарт». Вона миє посуд за 65 градусів. Видаляє середні забруднення. Програма «Експрес» — це швидке миття слабозабрудненого посуду. «Полоскання» — передбачає легку обробку без мийних засобів просто запилених виробів. Найкраще використовувати миття «Eco» – цей режим витрачає найменше ресурсів за умови гарного результату.

У цілому, чим більше програм, тим дорожчий пристрій. Вивчіть усе, щоб зрозуміти, чи так вони вам потрібні чи можна не переплачувати, вибравши в магазині Алло в Тернополі модель зі стандартним набором можливостей.

Щодо додаткових функцій, то добре мати такі:

  • захист від протікання;
  • звуковий сигнал закінчення миття;
  • внутрішнє підсвічування;
  • таймер відтермінування;
  • захист від дітей.

Пам'ятайте, що потрібно заздалегідь подбати про місце під установку посудомийки. Розташувати її краще ближче до водопровідних комунікацій.